سینماکمیکمقالات سینمایی
داغ

دنیای سینمایی مارول چه آثاری در پیش رو دارد؟

دنیای سینمایی مارول که از سال 2008 با فیلم Iron Man شروع به کار کرد امروز بسیار گستره شده است. کوین فایگی رئیس و مغز متفکر دنیای سینمایی مارول هرروز جهانی که ساخته را گسترده‌تر می‌کند.با معرفی آثار آینده دنیای سینمایی مارول همراه ویولت گیمرز  باشید.

دنیای سینمایی مارول در سه فاز اول حماسه بی نهایت را ساخت و روایت کرد. در سال 2019 با اکران فیلم Spider-Man Far From Home فاز سه مارول و حماسه بی نهایت پایان یافت. در سال 2021 با پخش سریال Wandavision حماسه مولتی ورس آغاز شد که این حماسه از فاز چهارم شروع شده ، و تا فاز ششم مارول ادامه خواهد داشت. 

حماسه جدید دنیای سینمایی مارول: The Multiverse Saga 

از آغاز فاز چهارم تا به امروز فیلم های Black widow ، shang-Chi and the Legend of Ten Rings ، Eternals ، Spider-Man No Way Home ، Doctor Strange in The Multiverse of Madness و درنهایت فیلم Thor Love and Thunder اکران و پخش شدند. 

سریال های این فاز نیز به ترتیب Wandavision ، The Falcon and The Winter Soldier ، Loki ، What if و Hawkeye و MoonKnight و در نهایت Ms.Marvel بودند. که در کنار فیلم ها جهان دنیای سینمایی مارول را در فاز چهارم گسترش دادند. اما در ادامه این حماسه کوین فایگی و تیمش چه آثاری را برای ما تدارک دیده اند؟ با ما همراه باشید. 

فیلم ها: 

پوستر فیلم Black Panter: Wakanda Forever

Black Panter: Wakanda Forever

تاریخ اکران: 11 نوامبر 2022 (20 آبان 1401)

کارگردان: رایان کوگلر 

نویسندگان: رایان کوگلر و رابرت کول 

Black Panter: Wakanda Forever دنباله مستقیمی برای فیلم Black Panter موفق ترین فیلم مارول در اسکار و در نظر منتقدان خواهد بود. در سال 2020 متاسفانه چادویک بوزمن بازیگر نقش پلنگ سیاه را از بر اثر سرطان روده بزرگ از دست دادیم. سران مارول برای این فیلم اعلام کردند که نقش پلنگ سیاه را به بازیگر دیگری نخواهند سپرد و میراث چادویک بوزمن را حفظ خواهند کرد. گفته می شود شوری خواهر تی‌ چالا جای او را خواهد گرفت. همچنین نیمور پادشاه آتلانتیس آنتاگونیست این فیلم خواهد بود. همچنین اولین حضور ریری ویلیامز ملقب به Ironheart نیز در این فیلم می باشد. Black Panter:Wakanda Forever آخرین فیلم فاز چهار مارول خواهد بود.

پوستر فیلم Ant-Man and The Wasp: Quantumania

Ant-Man and The Wasp: Quantumania

تاریخ اکران: 17 فوریه 2023 (28 بهمن 1401)

کارگردان: پیتون رید 

نویسنده: جف‌ لاونس

Ant-Man and The Wasp: Quantumania که دنباله ای برای فیلم Ant-Man and The Wasp ساخته سال 2019 و سومین فیلم سری Ant-Man است .در این فیلم کاراکتر بسیار مهم کنگ فاتح حضور خواهد داشت. کاراکتر های نیک فیوری و M.O.D.O.K نیز در این فیلم حضور خواهند داشت. همچنین کیسی لنگ دختر اسکات لنگ با بازی کاترین نیوتون هم از لباس ها و تکنولوژی پیم استفاده خواهد کرد.با فیلم Ant-Man and The Wasp : Quantumania فاز پنجم مارول شروع خواهد شد. پایان این فیلم مستقیماً به فیلم Avengers: The Kang Dynasty متصل و ختم خواهد شد. 

لوگوی فیلم Guardians of The Galaxy Vol.3

Guardians of The Galaxy Vol.3

تاریخ اکران: 5 می 2023 (15 اردیبهشت 1402)

کارگردان: جیمز گان 

نویسنده: جیمز گان 

Guardians of The Galaxy Vol.3 سومین فیلم از سری Guradians of The Galaxy دوباره به داستان این گروه دوست داشتنی خواهد پرداخت. در این فیلم از کاراکترهای  آدام وارلاک و کازمو رونمایی می شود. همچنین طبق گفته های برخی بازیگران و جیمز گان Guradians of The Galaxy Vol.3 پایان کار برخی کاراکتر های این گروه خواهد بود اما این به معنی مرگ همه آنها نخواهد بود. اعلام شده بچگی کاراکتر راکت راکون نیز در فیلم خواهد بود و معلوم خواهد شد که چرا راکت یکی از غم‌انگیز ترین کاراکتر های MCU است. 

لوگوی فیلم The Marvels

The Marvels 

تاریخ اکران: 28 جولای 2023 (6 مرداد 1402) 

کارگردان: نیا‌ داکاستا 

نویسنده: مگان‌ مک دونل 

The Marvels دنباله فیلم Captain Marvel اولین فیلم نیا داکاستا‌ کارگردان فیلم های Candyman و Little woods در مارول خواهد بود. در فیلم The Marvel کاراکتر های کاپیتان مارول , میز مارول و مونیکا‌ رمبو‌ حضور خواهند داشت. همچنین نیک فیوری نیز در این فیلم خواهد بود. طبق شایعه ها انسون‌ مونت باری دیگر نقش بلک بولت را در این فیلم ایفا خواهد کرد. در این فیلم سه شخصیت اصلی چندین بار با یکدیگر جابجا می‌شوند و باید سعی کنند با استفاده از قدرت های یک دیگر این مشکل را رفع کنند.

لوگوی فیلم Blade

Blade

تاریخ اکران: 3 نوامبر 2023 (12 آبان 1402) 

کارگردان: بسام‌ طارق 

نویسنده: استیسی‌ اوسیکوفور 

Blade روایت داستان اریک کراس بروکسل ملقب به بلید شکارچی خون‌آشام با بازی ماهر شالا‌ علی نیز برای فاز پنجم مارول تایید شده است. شخصیت بلید در سال های دور یک سه‌گانه سینمایی داشت که توسط شرکت New line cinema ساخته شده بود و دو فیلم اول آن نسبتاً خوب بودند. درسال 2019 ساخت فیلم Blade برای دنیای سینمایی مارول تایید شد. فیلمبرداری این فیلم در مهر ماه امسال آغاز می شود. 

لوگوی فیلم Captain America : World New Order

Captain America : World‌ New‌‌ Order

تاریخ اکران: 3 می 2024 (14 اردیبهشت 1403) 

کارگردان: جولیوس اونا

نویسنده: مالکوم اسپلمن‌ و دالان‌‌ موسون

Captain America : World‌ New‌‌ Order به داستان سم ویلسون به عنوان کاپیتان آمریکای جدید پس از وقایع سریال The Falcon and The Winter Soldier خواهد پرداخت. آنتونی مکی طبق انتظار به نقش خود بازگشته است و قرار است با تاثیرات کاپیتان آمریکا شدن دست و پنجه نرم کند. دنی رامیرز با نقش وایکین تورس دوباره پس از سریال The Falcon and The Winter Soldier به MCU باز میگردد. او در این فیلم نقش فالکون جدید را ایفا خواهد کرد. تیم بلیک نلسون باری دیگر نقش لیدر را در این فیلم، که شخصیت منفی اصلی این فیلم خواهد بود، بازی می‌کند. 

لوگوی فیلم ThunderBlots

ThunderBlots

تاریخ اکران: 26 جولای 2024 (5 مرداد 1403) 

کارگردان: جیک‌ شریر 

نویسنده: اریک پیرسون

Thunder‌bolts آخرین فیلم فاز پنجم دنیای سینمایی مارول خواهد بود. در این فیلم گروهی از خلافکاران و کاراکتر های شرور برای ماموریتی به دولت کار خواهند کرد. اعضای گروه ThunderBlots عبارتند از: Winter Soldier, Yelena Below, Red Guardian , Ghost, Taskmaster , Val و US Agent. فیلمبرداری Thunderbolts از اواسط سال 2023 آغاز خواهد شد. 

لوگوی فیلم Fantastic Four

Fantastic Four 

کارگردان: مت شکمن

تاریخ اکران: 8 نوامبر 2024

Fantastic Four که به گفته کوین فایگی اولین اثر فاز ششم مارول خواهد بود. در فیلم Doctor Strange in The Multivesre‌ of Madness جان‌‌ کرایزینسکی نقش آقای شگفت انگیز را ایفا کرده بود.انتظار می رود که در فیلم Fantastic Four نیز با همین نقش حضور داشته باشد. از بقیه بازیگران این فیلم هنوز خبری اعلام نشده و حتی جان کرایزینسکی هم تایید نشده است. کارگردانی Fantastic Four به مت شکمن کارگردان سریال Wandavision سپرده شده است. 

لوگوی فیلم Avengers The Kang Dynasty

Avengers‌ The Kang‌ Dynasty 

تاریخ اکران: 5 می 2025( 15 اردیبهشت 1404)

Avengers‌ The Kang‌ Dynasty پنجمین فیلم از سری Avengers‌ طبق انتظار یکی از مهم ترین فیلم های فاز ششم خواهد بود. همانطور که از عنوان فیلم معلوم می‌شود،کنگ فاتح نقش مهم و زیادی در فاز پنجم و ششم مارول خواهد داشت، و ویلن نهایی حماسه مولتی ورس خواهد بود. برادران روسو کارگردانان دو قسمت قبلی فیلم‌های Avengers‌ برای کارگردانی این فیلم و فیلم بعدی باز نخواهند گشت. 

لوگوی فیلم Avengers Secret Wars

Avengers‌ Secret Wars 

تاریخ اکران: 8 نوامبر 2025 (17 آبان 1404) 

طبق اخبار داده شده Avengers Secret Wars‌‌ آخرین فیلم از فاز ششم دنیای سینمایی مارول خواهد بود. انتظار می رود که این فیلم عظیم ترین فیلم کل دنیای سینمایی مارول باشد، چرا که Secret Wars در دنیای کمیک های مارول از عظیم ترین رویداد های تاریخ مارول بوده است. 

ددپول شوکه شده و کلاسوس و نگوسونیک تینیج وارهد

Deadpool 3

نویسندگان: رت‌ ریس و پل‌ ورنیک 

پس از خرید بخش سینمایی فاکس قرن بیستم و به دست آوردن حق کپی کاراکتر های مردان ایکس و جهش یافته ها توسط دیزنی، بجز Deadpool 3 تمامی فیلم های ناتمام و شروع نشده از آثار مارول فاکس کنسل شد. کوین فایگی اعلام کرده بود که ددپول و جهانش تنها ساخته فاکس هستند که ریبوت نخواهند شد و ادامه خواهند یافت. هنوز برای Deadpool 3 تاریخ اکران اعلام نشده است‌، اما درجه سنی R برای این فیلم تایید شده است. 

اسپایدرمن شوکه شده

Spider-Man 4

قسمت چهارم سری Spider-Man دنیای سینمایی مارول نیز هنوز برای ساخت تایید نشده و تاریخ اکران نیز ندارد. پس از اکران فیلم Spider-Man No Way Home اعلام شد که بین سه‌گانه اول و سه‌گانه دوم این سری وقفه ای خواهند انداخت. اما ساخت سه‌گانه دوم این شخصیت قطعی است. 

شانگ چی چوب به دست!

Shang-Chi 2

Shang-Chi 2 دنباله فیلم Shang-Chi and The Legend of Ten Rings نیز تاکنون معرفی رسمی نشده است، اما ساخت این فیلم نیز قطعی است. انتظار می رود که این دنباله در مراسم D23‌ معرفی شود. 

لوگوی احتمالی The mutants

The Mutants 

The Mutants پروژه مارول برای جهش یافته ها و مردان ایکس خواهد بود. این فیلم هنوز معرفی نشده و تاریخ اکران ندارد، اما ساخت آن به طور رسمی تأیید شده است. با توجه به سیاست جدید مارول در قبال inhumans و معرفی چند کاراکتر نا‌ انسان به عنوان جهش یافته انتظار می رود پروژه The mutants به‌ نا انسان ها نیز به عنوان جهش یافته بپردازد. 

سریال ها: 

پوستر سریال I Am Groot

I‌ Am Groot 

تعداد قسمت ها: 5 (برای فصل دوم نیز با 5 قسمت تایید شد) 

تاریخ پخش: 10 آگوست 2022 (19 مرداد 1401

کارگردان : کریستن لپور

نویسنده ارشد: رایان لیتر

وضعیت: پخش شده

I Am Groot  یک اسپین آف انیمیشنی از شخصیت گروت خواهد بود که در هر قسمت شاهد به دردسر افتادنش خواهیم بود. این سریال کمدی در پنج قسمت ساخته شده و برای فصل دوم نیز تمدید شده است. وین دیزل برای نقش گروت و بردلی کوپر برای نقش راکت راکون در I Am Groot بازگشته‌اند.

پوستر سریال She-Hulk : Attorney at Law

She-Hulk : Attorney at Law

تعداد قسمت ها: 9

تاریخ شروع پخش : 17 آگوست 2022(26 مرداد 1401)

کارگردان: کت کویرو و آنو والیا 

نویسنده ارشد: جسیکا گائو 

وضعیت: درحال پخش

She-Hulk : Attorney at Law داستان جنیفر والترز دختر عمه بروس بنر که یک به عنوان یک وکیل زندگی می کند و پس از وقوع حادثه ای به هالک مونث تبدیل می شود را روایت خواهد کرد. هر قسمت از این سریال 30 دقیقه خواهد بود و ژانر اصلی آن نیز کمدی اعلام شده. در She-Hulk : Attorney at Law مانند Deadpool دیوار چهارم نیز شکسته خواهد شد. همچنین کاراکترهای وانگ از دکتر استرنج و دردویل نیز در این سریال حضور دارند.

بررسی سریال She-Hulk Attorney at Law

پوستر فیلم werewolf by night

Werewolf by night

تعداد قسمت ها: 1 (اپیزود ویژه هالووین) 

تاریخ پخش : اکتبر 2022

کارگردان: مایکل جاکینو  

Werewolf by night پروژه مارول برای هالووین است که از روی کاراکتری به همین نام ساخته می شود. این اثر 60 دقیقه ای اولین اپیزود ویژه مارول برای تلوزیون خواهد بود. در خلاصه داستان این اثر اعلام شده که جیک سعی در محافظت از خانواده اش, شهر کوچکش که در آریزونا واقع شده و خودش پس از تبدیل شدن به یک گرگینه دارد. شخصیت ترسناک Man-Thing نیز در این فیلم تلویزیونی حضور خواهد داشت. فیلم Werewolf by night یک ریتو در ژانر وحشت است که به صورت سیاه و سفید ساخته شده است.

لوگوی اپیزود ویژه The Guardians of The Galaxy Holiday Special

The Guardians of The Galaxy Holiday Special

تعداد قسمت ها: 1 (اپیزود ویژه)

تاریخ پخش: دسامبر 2022

کارگردان: جیمز گان 

نویسنده: جیمز گان 

The Guardians of The Galaxy Holiday‌ Special دوباره نگهبانان کهکشان را به صفحه نمایشگر ها باز می گرداند. جیمز گان و تمامی بازیگران اصلی برای این اثر بازگشته اند. وقایع این قسمت ویژه بین فیلم های Thor : Love and Thunder و Guardians of The Galaxy Vol.3 جریان خواهد داشت.طبق گفته های جیمز گان یکی از مهم ترین کاراکتر های MCU در این اثر معرفی خواهد شد. این اثر آخرین محصول تلویزیونی فاز چهارم مارول خواهد بود. 

پوستر فصل اول سریال What If…?

?…What If(فصل دوم)

تعداد قسمت ها: 9

تاریخ شروع پخش: اوایل 2023

کارگردان: برایان اندروس

نویسنده ارشد: ای. سی. بردلی 

فصل دوم سریال انیمیشنی چه میشد اگر ؟ که با محوریت مولتی ورس جریان دارد تایید شد. برای این فصل ۹ قسمتی فعلا چهار داستان اعلام شده که عبارتند از: داستانی از هلا , اودین در برابر ماندارین , کاپیتان کارتر و سرباز زمستان , تونی , والکری و هالک. این سریال برای فصل سوم نیز تمدید شده است.

لوگوی سریال Secret Invasion

 Secret Invasion

تعداد قسمت ها: 6

تاریخ پخش: اوایل 2023

کارگردان: توماس بزوچا و علی سلیم 

نویسنده ارشد: کایل برد استریت

اسکرال ها با Secret Invasion دوباره به عرصه برمی گردند. نیک فیوری با بازی ساموئل جکسون نیز یکی از مهره های اصلی این سریال است. همچنین امیلیا کلارک و مارتین فریمن بازیگر نقش اورت راس و دان چیدل بازیگر نقش وارماشین نیز در این سریال حضور خواهند داشت. طبق گفته های کوین فایگی وقایع سریال Secret‌ Inavsion در دوران بشکن پنج ساله ثانوس جریان خواهد داشت. اسکرال ها در دنیای سینمایی مارول برخلاف دنیای کمیک خبیث نبوده و موجودات خوبی بودند. باید دید در این سریال جنبه خبیث اسکرال ها را نشان خواهند داد یا باز هم نقش مثبتی خواهند داشت؟ گفته شده Secret Invasion یک سریال جنایی-پلیسی و هیجان انگیز خواهد بود.

لوگوی سریال Echo

Echo

تاریخ شروع پخش: تابستان 2023

کارگردان: سیدنی فریلند و کاتریونا مک کنزی 

نویسنده: ماریون دایر 

Echo اسپین آف سریال Hawkeye با محوریت کیت بیشاپ یکی دیگر از آثار فاز پنجم مارول است. اعلام شده کاراکتر های دردویل با بازی چارلی کاکس و کینگ‌پین با بازی وینسنت دن آفریو در این سریال حضور دارند و به تقابل خواهند پرداخت. انتظار می رود اتفاقات این سریال پیش درآمدی برای سریال Daredevil born again باشد. 

پوستر فصل اول سریال Loki

Loki(فصل دوم) 

تاریخ شروع پخش: تابستان 2023

کارگردان: جاستین بنسون و آرون مورهد 

نویسنده: اریک مارتین

Loki مهم ترین و یکی از بهترین سریال های فاز چهارم مارول با فصل دوم برمیگردد. این سریال که به نحوی مولتی ورس دنیای مارول را معرفی کرد، می تواند با فصل دوم هم تاثیر زیادی در آینده مارول داشته باشد.

نقد سریال Loki 

لوگوی سریال Ironheart

Ironheart

تعداد قسمت ها: 6 

تاریخ پخش : پاییز 2023

کارگردان: سم بیلی و آنجلا‌ بارنز

نویسنده: چیناکا هودجی 

Ironheart روایت داستان ریری ویلیامز ملقب به IronHeart است که یک دانشجوی MIT می باشد و میخواهد پیشرفته ترین لباس و زره از زمان شروع به کار مرد آهنی را خلق کند. این سریال به میراث تونی استارک و جانشینی او خواهد پرداخت. دومینیک ثورن برای نقش ریری ویلیامز و آلن ارنرایک بازیگر نقش هان سولو جوان در نقشی نامعلوم در این سریال حضور خواهند داشت. 

لوگوی سریال X-Men '97

‘X-Men ’97

تعداد قسمت ها: 10

تاریخ پخش: پاییز 2023

کارگردان: جیک کاستورنا و چیز کنلی 

اولین اثر اختصاصی مارول از مردان ایکس ادامه سریال انیمیشنی محبوب X-Men 1992 خواهد بود. طبق این شواهد مارول به جای مردان ایکس فاکس به این نسخه از مردان ایکس خواهد پرداخت، نسخه ای که از پروفسور ایکس در فیلم Doctor strange in the Multiverse of Madness حضور داشت نیز مربوط به این انیمیشن است.گفته شده در این سریال مگنیتو رهبر مردان ایکس خواهد بود. X-Men 97 برای فصل دوم نیز تمدید شده است. 

لوگوی سریال Agatha : Coven of Chaos

Agatha : Coven‌ of‌ Chaos

تاریخ پخش: زمستان 2023

نویسنده ارشد: ژاک‌ شفر 

Agatha : Coven‌‌ of‌ Chaos اسپین آف آگاتا‌ هارکنس آنتاگونیست سریال Wandavisionخواهد بود. اطلاعات بیشتری از این سریال در دست نیست. 

لوگوی سریال Daredevil Born Again

Daredevil Born Again

تعداد قسمت ها: 18

تاریخ شروع پخش: بهار 2024

نویسنده ارشد: مت کورمن و کریس ارد

کاراکتر دردویل با بازی چارلی کاکس پس از حضور کوتاهش در فیلم Spider-Man No Way Home به دنیای سینمایی مارول اضافه شد. این کاراکتر پس از حضور در سریال های She-Hulk : Attorney at Law و Echo در سریال اختصاصی خود به نام Daredevil born again حضور خواهد داشت. این سریال که عنوانش هم‌نام با یکی از بهترین سری کمیک های دردویل نوشته فرانک میلر است، انتظار می‌رود مانند سریال Daredevil نتفلیکس درجه سنی TV-MA یا بزرگسال داشته باشد.

لوگوی رسمی سریال Armor Wars

Armor Wars

تاریخ پخش: 2024

نویسنده ارشد: یسیر لستر 

Armor Wars اثریست که پس از مدت ها برای کاراکتر جیمز رودز ملقب به وارماشین با بازی دان چیدل ساخته می شود. در خلاصه داستان Armor Wars گفته شده: جیمز رودز زمانی که فناوری استارک به دست افراد اشتباه افتاده باید با یکی از بزرگترین ترس های تونی استارک مقابله کند. والتون گاگینز بازیگر نقش سانی بورچ, سم راکول بازیگر نقش جاستین همر و جان فاورو برای نقش هپی در این سریال خواهند برگشت.

لوگوی سریال Spider-Man : Freshman Year

Spider-Man : Freshman Year 

تاریخ پخش: 2024

نویسنده ارشد: جف ترامل 

انیمیشن سریالی Spiderman : Frashman Year به سال های اولیه مردعنکبوتی و اوریجینش خواهد پرداخت. طبق عکس هایی که از این سریال پخش شده، Fragman Year در دنیای اصلی MCU جریان ندارد، و یک دنیای موازی را روایت خواهد کرد. تام هالند برای نقش پیتر پارکر/مرد عنکبوتی در این سریال باز نگشته و صدا‌ پیشگی پیتر پارکر به شخص دیگری سپرده شده است. چارلی کاکس برای نقش دردویل در این سریال نیز حضور دارد. Spiderman:Freshman Year برای فصل دوم نیز با عنوان Sophmore Year تمدید شده است. 

لوگوی سریال Marvel's Zombies

Marvel’s Zombies

تاریخ پخش: 2024

مارول پس از پرداخت به زامبی ها در سریال.What If سریال انیمیشنی اختصاصی Marvel’s Zombies را تایید کرد. این سریال انیمیشنی اولین اثر مارول است که به طور رسمی درجه سنی TV-MA گرفته است. گفته شده Marvel’s Zombies شامل داستان هایی از کاراکتر های گوست, آبومیشن , کاپیتان مارول , اسکارلت ویچ , هاکای , اوکویه و کاپیتان آمریکا خواهد بود. 

اوکویه و دوستان

Untitled Wakanda Series

سریالی اسپین آف از کشور واکاندا که انتظار می رود با محوریت شخصیت اوکویه باشد. رایان کوگلر نویسنده و کارگدان فیلم های Black Panter و Black Panter : Wakanda Forever نیز برای تهیه کنندگی این سریال باز خواهد گشت. اطلاعات بیشتری از این سریال در دست نیست.

ریچارد رایدر ملقب به Nova

Nova 

تاکنون هیچ معرفی ای از سریال Nova انجام نشده، اما از چندین سال پیش خبر ساخت این سریال از روی کاراکتر ریچارد رایدر ملقب به نوا به گوش می‌رسد. باید منتظر ماند و دید چه زمانی این سریال به طور رسمی معرفی خواهد شد. 

این بود از آثار آینده دنیای سینمایی مارول که به طور رسمی یا غیررسمی تایید شده اند. نظر شما دوستان و همراهان ویولت گیمرز چیست؟ 

دیگر مطالب

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments