مقالاتمقالات بازی

نکاتی که قبل از تجربه بازی Solar Ash باید بدانید

بازی جدید Heart Machine بیش از پنج سال است که در دست ساخت قرار دارد و قرار است در تاریخ 2 دسامبر برای پلفترم های مختلف منتشر شود. در این مقاله به بررسی بازی Solar Ash پیرامون نکاتی که قبل از تجربه آن باید بدانید میپردازیم.

پس از اینکه این بازی اولین بار در سال 2019 معرفی شد و حذف پسوند “Kingdom” از نام بازی؛ بالاخره Solar Ash قرار است در 2 دسامبر برای PS4، PS5 و PC منتشر شود. این عنوان توسط Heart Machine سازنده بازی فوق‌العاده چشمگیر Hyper Light Drifter ساخته شده است. البته ناگفته نماند بازی Solar Ash بسیارعظیم تر خواهد بود. در ادامه با ویولت گیمرز برای بررسی بازی Solar Ash پیرامون نکاتی که قبل از تجربه آن باید بدانید، همراه باشید.

بررسی بازی Solar Ash

داستان بازی Solar Ash

در اصل، داستان بازی Solar Ash درباره Ultravoidها است. یک سیاه‌چاله همه‌گیر که شمال بقایای تمدن‌ها و سیارات قدیمی است. اما بازی بطور کلی در مورد شخصیت Rei است، یک voidrunner که برای جلوگیری از نابودی سیاره خود به Ultravoid می رود. این که چگونه می توان این کار را انجام داد بماند؛ اما به نظر می رسد به نگهبان هایی که در سیاهچاله پرسه می زنند و این واقعیت که شخصیت های درون باید «در یکدیگر آرامش پیدا کنند» تا از «مارپیچ ناامیدی که در آن گرفتار شده اند» جان سالم به در ببرند، بسیار مرتبط خواهد بود.

شخصیت های بازی Solar Ash

تا اینجای کار، ما فقط در مورد قهرمان داستان یعنی شصخیت Rei و به ویژه هدف او برای نجات سیاره اش را می دانیم. در مورد voidrunners، آنها به عنوان گروهی از کاوشگران توصیف شده اند که قبل از فرار، در جستجوی اشیاء با ارزش به سیاهچاله ها می روند. چیزی که Ultravoid را بسیار خاص می‌کند نامعلون است، اما ما برخی از موجوداتی را دیده‌ایم که در داخل آن زندگی می‌کنند، به‌ویژه یک NPC بزرگ که از Rei می‌پرسد که آیا او می‌ترسد یا خیر؟

همچنین به نظر می رسد یک دستیار شخصی وجود دارد که Rei می تواند ارتقاء و توانایی های جدید را از او خریداری کند. همچنین، برخلاف Hyper Light Drifter، در این بازی صداگذاری وجود دارد زیرا Rei می‌تواند دیالوگ‌ها را برای صحبت با شخصیت‌های مختلف انتخاب کند.

بررسی بازی Solar Ash

ارتباط آن با بازی Hyper Light Drifter

در سال 2019، آلکس پرستون، خالق بازی در توییتی نوشت که Solar Ash در همان دنیایی است که بازی Hyper Light Drifter جریان دارد. این منجر به برخی نظریه‌پردازی‌ها در مورد ارتباط بین این دو بازی شد (از جمله اینکه Hyper Light Drifter احتمالاً دنباله Solar Ash است). پرستون امسال به Kotaku توضیح داد که هر دو عنوان در واقع در یک جهان هستند، اما نه در “یک سیاره همسایه یا هر چیز دیگری” مانند MCU. کیهان، به معنای واقعی کلمه – ممکن است چندین کهکشان دورتر باشد. بنابراین، از این نظر، بله. او اشاره کرد که یک “بافت پیوندی” بین این دو بازی وجود دارد، زیرا او مسئول طراحی برای هر دو عنوان بوده است. با این حال، در داستان کوتاه، انتظار هیچ ارتباط مستقیم داستانی بین هر دو بازی را نداشته باشید.

پلتفرم سازی سه بعدی و اکتشاف محیط

علاوه بر تصاویر کاملاً سه بعدی، Solar Ash با تمرکز بیشتر بر روی پلتفرم و کاوش، خود را از Hyper Light Drifter متمایز می کند. Rei می‌تواند در امتداد ابرها که در مناظر Ultravoid پراکنده شده‌اند و بسیار وسیع و نورانی هستند، کاوش کند. ممکن است در بازی نقاطی با گرانش عجیب پیدا کنید که چالشی برای رفتن به مکان دیگر برای شما ایجاد میکند. همانطور که Rei کاوش می کند، pink globesهایی را پیدا می کند که می توان آنها را جمع آوری کرد و با دستیار شخصی معامله کرد تا نوار سلامتی او را ارتقا دهد. همچنین لباس‌هایی وجود دارند که توانایی‌های خاصی مانند Time Slip را ارائه می‌دهند که امکان توقف کوتاه مدت را فراهم می‌کند.

سیستم مبارزه

سیستم مبارزه نیز بخش مهمی از تجربه این عنوان خواهد بود، هرچند بسیار کمتر از بازی Hyper Light Drifter. شخصیت Rei مجهز به سلاحی سبک است که با آن قادر به مبارزه به صورت hack and slash است. بنطر میرسد سراسر بازی شامل مبارزاتی هیجان انگیز و مهارت های مبارزه ای پیشرفته ای است. البته تمامی اینها با توجه به گیم پلی ها منتشر شده از بازی گفته میشود. این نکته شاید با توجه به تمرکز توسعه‌دهنده بر روی ارائه یک چالش منحصربه‌فرد چندان تعجب‌آور نباشد، اما می‌توانید انتظار داشته باشید که مبارزه در نقاط خاصی با مکانیک traversal ترکیب شود.

بررسی بازی Solar Ash

نگهبانان بازی Solar Ash

خارج از دشمنان معمواب، بازیکنان باید با The Sentinelsها نیز مقابله کنند – موجودات بزرگی که بی شباهت به Colossi از Shadow of the Colossus نیستند. ما تا به حال تصاویر کوتاهی از این نگهبان‌ها را دیده‌ایم که شامل یک موجود حشره‌مانند با چشم‌های متعدد است که ظاهراً در یک سیاره ماهواره‌ای کوچک‌تر قرر دارد. یک نگهبان مار مانند عظیم که به آرامی در آسمان پرواز می کند و در حین حرکت می پیچد و می چرخد. و یک پرنده مانند نگهبان با طول بال های بزرگ.

به نظر می رسد هر کدام نقاط ضعف خاصی داشته باشند که Rei باید به آنها حمله کند و قبل از ضربه زدن به نقطه ضعف مرکزی آنها را تضعیف کند. اگرچه navigating و مبارزه با یک نگهبان کلیدی است، اما باید نحوه دسترسی به برخی از آنها را نیز بیابید.

انواع مختلف چالش

اگرچه سازنده بیشتر به سمت یک تجربه در دسترس تمایل دارد، اما این بدان معنا نیست که Solar Ash به سادگی قدم زدن در پارک خواهد بود. پرستون آن را ارائه نوع متفاوتی از چالش توصیف کرد، چالشی که بر زمان‌بندی ماهرانه پرش، آگاهی از محیط‌های خود و مدیریت سرعت کلی پلتفرمینگ تاکید دارد. بنابراین اگر به یک پلتفرمر سه بعدی بیشتر از عنوان هک اند اسلش علاقه دارید، ممکن است «Solar Ash» ارزش بررسی را داشته باشد.

پشتیبانی از DualSense و استفاده از قدرت SSD در PS5

مانند دیگر بازیها عنوان Solar Ash نیز از SSD کنسول PS5 برای بارگذاری سریع (که گاهی اوقات می‌تواند «عملاً فوری» باشد) و از DualSense برای feedback استفاده می‌کند. البته هنوز سوالات زیادی در مورد حالت‌های گرافیکی مختلف این بازی وجود دارد، و اینکه آیا haptic feedback و adaptive triggers ​​در این بازی وجود دارند یا خیر؟!

بررسی بازی Solar Ash

انتشار برای پلتفرم های دیگر

بازی Solar Ash در حال حاضر قرار است برای سه پلتفرم PS4، PS5 و PC از طریق فروشگاه Epic Games منتشر شود. با توجه به اینکه Hyper Light Drifter ابتدا برای رایانه شخصی عرضه شد و سپس Xbox One، PS4، Nintendo Switch و iOS، پای گذاشت؛ این احتمال وجود دارد که Solar Ash آن نیز از این روش پیروی کند.

البته، همه چیز در اینجا به وضوح متفاوت است – Solar Ash از ژوئن 2020 به عنوان یک بازی انحصاری برای پلی استیشن معرفی شده است. در مورد پلتفرم های دیگر، Preston در مصاحبه ای به Twinfinite گفت: «همه می دانند که ما همه پلتفرم های دیگر را در نظر خواهیم گرفت؛ این فقط یک موضوع است. و عوامل تاثیر گذار دیگری نیز برای عرضه بازی برای دیگر پلتفرم ها نیز وجود دارد.”

بنابراین ملاحظات زیادی وجود دارد، اما در کل خوب است که Solar Ash تا آنجایی که ممکن است روی پلتفرم‌های بیشتری وجود عرضه شود. این فقط به این بستگی دارد که چه اتفاقی در آینده خواهد افتدد و چه زمانی و کجا و چگونه. در انحصار بودن بازی برای فروشگاه Epic Games نیز یک مسئله است. بر اساس سایر عناوین منتشر شده توسط Annapurna مانند Outer Wilds و The Pathless، احتمالاً یک سال بعد روی پلتفرم‌هایی مانند Steam عرضه خواهد شد.

گزینه هایی برای درجه سختی بازی

متأسفانه، پس از عرضه گزینه‌هایی برای تعیین سختی بازی وجود نخواهد داشت. Preston خاطرنشان کرد که “انعطاف پذیری در تغییرات سختی به صورت پویا” هر زمان که بازیکن بخواهد بدون قفل کردن آنها در یک ردیف خاص وجود خواهد داشت. به نظر می‌رسد که این توانایی تنظیم جداگانه مبارزات و اکتشاف را کم و بیش چالش برانگیز نشان می‌دهد. با این حال، ممکن است پس از عرضه گزینه درجه سختی نیز به این عنوان اضافه شود.

همانطور که گفته شد ما در این مقاله سعی کردیم به بررسی بازی Solar Ash پیرامون نکاتی که قبل از تجربه آن باید بدانید، بپردازیم. عنوانی که افراد زیادی منتظر آن هستند. بازی Solar Ash فردا برای کنسول های نسل هشتمی و نهمی پلی استیشن و همچنین رایانه های شخصی قابل دسترس خواهد بود. ناگفته نماند پس از عرضه این بازی، حتما بررسی بازی Solar Ash توسط تیم ویولت گیمرز منتشر خواهد شد. فراموش نکنید نظرات خود را پیرامون بازی Solar Ash برای ما ارسال کنید.

دیگر مطالب

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
Amin
Amin
2 سال‌ قبل

دمتون گرم که اینقدر سریع بررسی رو تو سایت قرار می دید .