بررسی بازیمقالات بازی

نقد و بررسی بازی Need for Speed: hot pursuit remastered

در این مطلب به نقد و بررسی نسخه بازسازی شده و ریمستر need for speed hot pursuit که به تازگی منتشر شده است همراه شما هستیم. با ویولت گیمرز همراه باشید.

نید فور اسپید از آن فرانچایز های قدیمی است که اصلا کسی انتظار چنین عملکردی در نسل 8 را نداشت. اما الکترونیک آرتز تصمیم گرفت این فرانچایز را به استودیو محبوب کرایتریون بسپارد تا دوباره خاطرات طرفداران این سری را زنده کند. کرایتریون در نسل 7 بازی های خیلی خوبی داده بود از ریبوت هات پرسوت یکی از آن ها بود. که واقعا بازی فوق العاده ای از آب درآمد. بازی موفق شد 5 میلیون نسخه بفروشد. اما این فروش در مقایسه با نسخه پر فروش این فرانچایز 11 میلیون کمتر است. نسخه موست وانتد به انقلابی ترین نسخه این فرانچایز تبدیل شد و به پرفروش ترین نسخه تبدیل شد.

هات پرسوت کرایتریون هم موفق شد بالاترین متا را از منتقدین دریافت کند. حالا با تمام شدن نسل 8 الکترونیک آرتز دست به بازسازی ریبوت هات پرسوت کرده است. نسخه ریمستر هات پرسوت یک ریمستر قابل قبول است. هر چند می توانست بهتر از این هم ظاهر شود. هات پرسوت اولین نسخه از ان اف اس هست که در آن تعقیب و گریز داشت. در یک عنوان ریسینگ باید شاهد گیم پلی روان باشیم در نسخه ریبوت 2010 ما شاهد روان بودن گیم پلی بودیم. گیم پلی در ریمستر تغییر زیادی نداشته اما کمی در این نسخه روان تر گشته است.

در گیم پلی بازی شاهد تغییراتی در بخش های مختلف بازی هستیم. یکی از این تغییرات در لول دیزاینینگ بازی هستیم. از اضافه شدن بعضی از کوهستان ها گرفته تا تغییر برخی از پیچ ها که نیازمند تغییر بودند. کرایتریون به همه موارد توجه کرده و آنهارا اصلاح کرده است. موسیقی های بازی همچنان جذاب هستند با وجود اینکه لایسنس بعضی ها تمام شده و حذف شده‌اند. اما باز هم بزرگترین نقطه قوت بازی هستند. از جمله آهنگ تم اصلی آن که حسابی فوق العاده است. امکان ندارد شما برای چند لحظه در منوی بازی آن را گوش ندهید.

need for speed hot pursuit

خب بعد از این همه موضوع میخواهم به صداگذاری بازی بپردازم که همچنان صدای آن گوش نواز است. در نسخه 2010 صدای هندلینگ بعضی از خودرو ها کمی اذیت می کرد. خوشبختانه صداگذاری این ماشین ها در این نسخه بهتر شده و نه تنها شما را اذیت نمی کند؛ بلکه سبب گوش نواز شدن آن ها نیز می شود. صداگذاری خودرو های پلیس با آژیر هایشان که حسابی به جان ما می افتند خیلی بهتر از قبل شده است. که این مورد باعث افزایش هیجان در ما می شود.

خب علاوه بر این موضوع تنوع خوب ماشین ها نیز فوق العاده است هر چند لایسنس برخی ماشین ها از جمله اس ال آر مک لارن تمام شده است و در بازی وجود ندارد. یکی از نقاط ضعف بازی به شمار می آید. با این وجود هنوز لایسنس خیلی از ماشین های محبوب این سری در این نسخه وجود دارد. به طور کلی برای سال 2020 این تعداد ماشین زیاد جالب بنظر نمی آید.

نقطه قوت دیگر بازی اضافه شدن سیستم محبوب اتولاگ است که به شما اجازه بازی با دوستانتان را می دهد. قبل از این در نسخه ریبوت موست وانتد شاهد این سیستم بودیم که هنوز هم فعال است. این سیستم در سال 2010 برای این بازی هم وجود داشت اما به دلیل استقبال کم مخاطبین از این بخش این بخش بازی غیر فعال شد. نقطه قوت دیگر بازی اضافه شدن کراس پلی به آن است که می توان بازی را با هر کنسولی که دارید به تجربه آن با دوستانتان بپردازید.

need for speed hot pursuit

مپ های کوهستانی بازی واقعا زیبا از آب درآمده است. خصوصا مپ در بازی در شب حسابی چالش برانگیز است. در نسخه 2010 بازی در شب چیز خاصی قابل مشاهده نبود ولی در این نسخه به لطف نورپردازی بهتر بازی اکنون راحت تر می شود دید در شب را دید. کیفیت بافت ها و تکسچرها خیلی بهتر از نسخه قبلی شده است و اکنون از افت فریم کمتری برخورد دار است.

جلوه های بصری بازی زمانی که شما از توربو استفاده می کنید عالی از آب درآمده و حس این که شما با ماشین با سرعت بالا میرانید خیلی عالی منتقل شده می شود. تخریب پذیری خودرو ها اکنون باور پذیر تر است. جزییات بازی اکنون دیدنی تر از همیشه است. جلوه های بصری بازی هر چند تغییر کوچکی کرده اما باز هم یکی از بهترین ها است. اضافه شدن المان های جدید به گیم پلی هم یکی دیگر از نقاط قوت بازی است. بازی کماکان بدون از دست دادن جذابیت خود مخاطب را حسابی جذب خود می کند. هوش مصنوعی بازی وضع خیلی بهتری دارد و کمتر به مشکل برمیخورد.

درنهایت باید بگم ریمستر هات پرسوت از آن دسته ریمستر هایی هست که برای طرفداران حسابی جذاب است اما می توانست بسیار از این هم بهتر ظاهر شود با این وجود بازی نهایی همچنان جذابیت خاص خود را دارد.

 • نقاط مثبت بازی:
  ➕موسیقی فوق العاده
  ➕تخریب پذیری باور پذیرتر
  ➕جلوه های بصری خیلی بهتر شده و در حد یک بازی نسل هشتمی قابل قبول است.
  ➕حفظ جذابیت 10 سال پیش-تعقیب و گریز های بازی
  ➕افت فریم کمتر
  ➕کیفیت بهتر بافت و تکسچر ها، مپ زیبای بازی
  ➕هندلینگ خیلی خوب ماشین ها
 • نقاط ضعف:
  ➖مشکلات موجود در لایسنس برخی ماشین ها و موسیقی ها که حضورشان می توانست خیلی بهتر باشد.
  ➖ تعداد کم ماشین ها برای یک بازی ریسینگ در 2020
  ➖ شخصی سازی بسیار محدود ماشین ها که اصلا برای سال 2020 مناسب نیست و حتی نسخه اصلی این بازی با در نظر گرفتن زمان عرضه 2010 نیز کمی این مشکل را دارد.

نمره ویولت گیمرز به بازی: 8/10

شما هم نظرات خود را راجب این بازی باری ما کامنت کنید .همچنین شنا میتوانید دیگرمقالات رسانه ویولت گیمرز را از اینجا دنبال کنید!

دیگر مطالب

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments