بازیبررسی بازیتیترمقالات بازی

بررسی بازی The Last of Us Part II – تقابل عشق و نفرت

هر بررسی بازی The Last of Us Part II را که مطالعه می کنیم، مشابه دیگر بررسی ها است. در واقع یا پر شده اند از تعریف و تمجید و در آخر یک نمره کامل داده اند. یا با دو بهانه ضعف در داستان و حمایت از گرایش ها و جنبش هایی جنجالی، به انتقاد از بازی پرداخته و نمره ای غیرکامل داده اند. اما ما در ویولت گیمرز بعد از اینکه دو سال از انتشار این بازی می گذرد، در حال انتشار بررسی بازی لست آو آس 2 هستیم. اکنون دیگر هیجانات ابتدای انتشار بازی از بین رفته و می توانیم پرده تنفر یا عشق نسبت به بازی را با بهانه های غیرمنطقی، از جلوی چشم خود کنار بزنیم. در این مقاله، می خواهیم به صورت کامل، از هر زاویه به تمام بخش های بازی نگاه کرده و آن را بررسی کنیم. حتی در بخش اول مقاله، به تاریخچه، معرفی و بررسی حواشی می پردازیم. من علی حیدریان هستم، در ادامه با متفاوت ترین بررسی بازی The Last of Us Part II همراه ویولت گیمرز باشید.

در این مقاله بررسی بازی The Last of Us Part II، هدف بررسی این بازی، به صورت جامع و کامل از زوایای مختلف است. تا اگر اطلاعات زیادی از این بازی ندارید، بتوانید تصمیم مناسبی برای خرید یا انجام لست آو آس 2 بگیرید. یا اگر به خوبی با بازی آشنا هستید و بررسی های دیگر را نیز خوانده اید، به صورت عمیق تر به بازی نگاه کنید. نقد بازی The Last of Us Part II، تحلیل داستان بازی The Last of Us Part II یا امثال این موارد، با این بررسی ارتباط مستقیمی ندارد. بنابر این، لطفا از این مقاله که یک بررسی بازی می باشد، انتظار نقد، تحلیل یا مقایسه را نداشته باشید. اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت های نقد و بررسی را می توانید در آموزش نقد و بررسی بخوانید.

توجه: این مقاله در حالت بروزرسانی مداوم قرار دارد. بخش های بعدی مقاله برای بررسی بازی و دیگر موارد در آینده نزدیک با بروزرسانی به مقاله اضافه خواهد شد.

بررسی بازی The Last of Us Part II

تاریخچه

بهتر است پیش از اینکه به سراغ بررسی بازی The Last of Us Part II برویم، به صورت کلی با این بازی بیشتر آشنا شویم. البته اگر این بازی را انجام داده اید یا اطلاعات زیادی درباره بازی The Last of Us Part II دارید، مطالعه این بخش لزومی ندارد. بازی The Last of Us Part II آخرین اثر هنری استودیو Naughty Dog می باشد که در سال 2020 منتشر شد. این بازی دنباله مستقیم The Last of Us می باشد که در سال 2013 منتشر شده است. کارگردانی هر دو نسخه را آقای نیل دراکمن بر عهده داشته است.

در واقع The Last of Us اولین بازی می باشد که آقای نیل دراکمن وظیفه کارگردانی را بر عهده داشته است. ایشان پس از انتشار موفقیت آمیز این بازی، به یکی از کارگردانان استودیو ناتی داگ تبدیل شد. پس از انتشار نسخه دوم این بازی که امروز به بررسی آن می پردازیم یعنی The Last of Us Part II، وظیفه مدیریت استودیو نیز برعهده ایشان قرار گرفت.

نسخه اول بازی The Last of Us توانست در مقابل رقبای سرسختی که دارد، بیگ وینر سال شود. عناوین بزرگی مانند GTA V، BioShock Infinite و بسیاری از بازی های بزرگ دیگر، رقیب The Last of Us بودند. اما این بازی، توانست بیشترین جایزه را از رسانه ها و منتقدین کسب کند. تعداد جوایز این بازی به قدری زیاد بود که علاوه بر بیگ وینر شدن سال، توانست رکورد کسب جایزه در تمامی سال ها را نیز بشکند. بازی The Last of Us Part II حتی از نسخه اول خود نیز جوایز بیشتری گرفت و باز هم رکورد جایزه تاریخ را شکست.

بررسی بازی The Last of Us Part II

معرفی بازی The Last of Us Part II

همانطور که گفته شد، بیشتر منتقدان و گیمر ها از بازی لست آو آس 2 استقبال کردند. به طوری که نمره ویوکریتیک بازی The Last of Us Part II 99 شده است. اما عنوان The Last of Us Part II دقیقا چطور بازی می باشد که این افتخارات را کسب کرده است؟ لست آو آس 2، یک بازی پساآخرالزمانی، داستانی و تک نفره با گیم پلی اکشن ماجراجویی است. داستان بازی The Last of Us Part II، دنباله مستقیم نسخه اول لست آو آس می باشد. در واقع این بازی ها، روایت گر داستان و اتفاقاتی هستند که برای دو شخصیت اصلی بازی یعنی جول و الی رخ می دهد.

شخصیت اصلی بازی The Last of Us جول و شخصیت اصلی نسخه دوم نیز الی است. در واقع با اینکه در بازی اول مقداری هر چند کوتاه از داستان را با شخصیت الی جلو بردیم، اما این دختر شخصیت فرعی بازی بود. اما در نسخه دوم، سازندگان بازی تمرکز خود را بر روی الی گذاشته اند. اگرچه داستان بازی The Last of Us Part II  به صورت مستقیم به جول و نسخه اول مربوط می شود. ولی گیم پلی بازی و شخصیت اصلی لست آو آس 2 بر روی شخصیت الی پیاده سازی شده است.

بررسی بازی The Last of Us Part II

حواشی بازی The Last of Us Part 2

بخشی از داستان بازی The Last of Us Part II ، اندکی مانده به انتشار بازی، لو رفت. لو رفتن بخشی از داستان بازی، باعث ایجاد حواشی زیاد، سوء تفاهم ها و عصبانیت برخی طرفداران شد. برخی احساس می کردند که داستان بازی بسیار ضعیف است و سازندگان تمام زیبایی داستان The Last of Us را در نسخه دوم از بین بردند. اما پس از انتشار بازی، این موارد از بین رفتند. بعد از اینکه طرفداران داستان The Last of Us Part II به صورت کامل آشنا شدند، عصبانیت طرفداران از بین رفت.

اما حواشی تمام نشد. موج جدیدی از حاشیه ها گریبان گیر ناتی داگ و بازی The Last of Us Part II شد. گروه های بزرگی به نمره یوزر اسکور بازی در متاکریتیک حمله کردند تا آن را کم کنند. مشکل کجا بود؟ این بار دیگر صحبت ها، مانند قبل از انتشار بازی The Last of Us Part II نبودند. بهانه های جدید مخالفان بازی، این بار حفره های داستانی یا ضعیف بودن داستان و یا حمایت از برخی گرایش های جنسی که هنوز توسط همه مردم دنیا پذیرفته نشده، بود. این بهانه ها و حواشی به برخی رسانه ها نیز نفوذ کرد. همین موضوع باعث شد بررسی ها و نظرات بی کیفیت و غیر حرفه ای از این بازی زیاد شود.

با وجود همه این موارد، تعداد طرفداران بازی و یا حتی عاشقان The Last of Us Part II بسیار بیشتر از هیتر های آن است. در ادامه بررسی بازی The Last of Us Part II می خواهیم به صورت دقیق تر به این موضوع بپردازیم. تا در نهایت بدانیم آیا هیتر های بازی درست می گویند یا حق با طرفداران بازی The Last of Us Part II است.

بررسی بازی The Last of Us Part II

هیتر یا طرفدار

بسیار می شنویم که بازی The Last of Us Part II هیتر های زیادی دارد. شاید در ابتدا تصور کردید که در بررسی بازی The Last of Us Part II  جایی برای پرداختن به این موضوع نیست. اما همانطور که اشاره شد، مقاله رو به رو متفاوت ترین بررسی The Last of Us Part II  است. پس می خواهیم به صورت شفاف و کامل از همه نظر به این بازی بپردازیم. اما برویم سراغ اصل موضوع این بخش از مقاله بررسی بازی The Last of Us Part II. دقیقا هیتر کیست؟ هیتر یعنی کسی که از یک چیزی متفر است. به نظر شما چرا یک فرد باید از یک بازی متنفر باشد؟ حتی اگر بدترین بازی دنیا را هم بیاوریم، باید از آن متنفر بود؟

تنفر احساسی غلط و نابود کننده است. تنفر یک شخص به یک اثر، نمی تواند آن اثر را نابود کند. بلکه خودش را نابود می کند. در واقع تنفر شخص متنفر را از درون به بدترین شکل نابود کرده و آن را می سوزاند. حتی اگر شخص در نابود کردن اثر نیز موفق باشد، باز هم حس نفرت او را نابود خواهد کرد. زیرا منشاء نفرت در درون یک انسان است. بنابراین باید از درون نفرت از بین رودو چون با ابراز این حس، تفاوت خاصی برای شخص متنفر نمی کند.

بررسی بازی The Last of Us Part II

هیتر هایی که گیم پلی می بینند:)

اما از این بحث که بگذریم، به این موضوع میرسیم که چرا اصلا یک گیمر باید از یک بازی متنفر باشد. همانطور که اشاره شد، تنفر از بدترین بازی جهان نیز احساسی غیرمنطقی است. یک گیمر باید از بازی های خود استفاده کرده و از انجام آن ها لذت ببرد. یا اگر آن بازی ها را دوست ندارد، انجامشان ندهد. هیتر های بازی The Last of Us Part II زیاد هستند؟ خیر. بازی The Last of Us Part II چه خوب باشد و چه بد، هیتر های گیمر زیادی ندارد. بلکه هیتر هایی را دارد که گیمر بازی نیستند. یعنی یا اصلا کنسول بازی مورد نظر را ندارند. یا بازی را نتوانسته اند بخرند یا مشکلی دیگر جلوی بازی کردنشان را گرفته است.

منظورم از جملات این بخش بررسی بازی The Last of Us Part II موضوع خوب یا بد بودن The Last of Us Part II یا بخش هایی از آن نیست. منظور نداشتن هیتر های واقعی می باشد. چون یک گیمر یا بازی می کند و لذت می برد، یا اصلا بازی را انجام نمی دهد چون از آن لذتی نمی برد.

لذت نبردن از بازی، قطعا دلیل بر حمله به نمرات بازی یا بر هم ریختن کامیونیتی های طرفداران بازی نیست. بنابراین هر کسی که به بلوغ عقلانی می رسد، می توان گفت صد در صد اتکی به هیچ کجا نخواهد زد. همچنین کسی که از بازی لذت نبرد نیز این کار را نمی کند. در نتیجه افرادی که هیتر بازی The Last of Us Part II یا هر بازی دیگر هستند و به کامیونیتی های طرفداران آن بازی ها اتک می زنند، نه به بلوغ عقلی رسیده اند، نه سنی دارند و نه اصلا بازی را انجام داده اند.

بررسی بازی The Last of Us Part II

گیمر های واقعی

اما ممکن است برخی به این بازی علاقه ای نداشته باشند. این موضوع ممکن است به هر دلیلی اتفاق بی افتد. سلیقه، سبک بازی یا موارد دیگری که می توانند در علاقه اشخاص به بازی تاثیر گذار باشند. یا ممکن است از دید یک فرد، یک بازی بی کیفیت باشد. کم کیفیت بودن یک بازی، دلیل بر تنفر از آن یا تخریب نمی شود. انسان ها می توانند خیلی ساده و را رعایت احترام، نظر خود را پس از تجربه به اشتراک بگذارند. اما این موضوع، قطعاََ با اتک زدن به نمرات کاربران بازی و یا به کامیونیتی های لست آو آس 2 متفاوت است.

هدف بررسی بازی لست آف آس 2 پیش رو نیز همین موضوع است. معرفی بازی، شفاف سازی کامل حواشی و بررسی کامل آن که به شما در انتخاب بازی خود کمک کند. کیفیت سنجی بازی نیز بخشی از مطلب است اما بحث نقد با بررسی بازی The Last of Us Part II  جدا می باشد. در این باره برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود آموزش نقد را بخوانید.

بررسی بازی The Last of Us Part II

بهانه ها

اما به بهانه ها می رسیم. حفره های داستانی و ضعف در کیفیت داستان به همراه گرایش جنسی شخصیت اصلی بازی بهانه های برخی هیتر ها هستند. بعضی از این هیتر ها ادعا می کنند که پیش از این طرفدار بازی The Last of Us بودند و به دلیل بهانه های گفته شده، اکنون از بازی ناراضی و از سازندگان عصبانی هستند. موضوع حفره های داستانی و کیفیت پایین داستان، در ادامه بررسی بازی The Last of Us Part II در بخش داستان بازی The Last of Us Part II بررسی می شود. اما به گرایش های نام برده بپردازیم.

سیاست و تجارت می توانند از برخی تفکرات برای پیشرفت خود استفاده ابزاری کنند. یا تفکراتی جدید بسازند. در مقابل علم نیز می تواند باعث تغییراتی مفید در جامعه بشری شود. برای مثال، حق برابری انسان ها با هر رنگ پوستی که دارند. یا مخالفت با برده داری که کار غیر انسانی می باشد. اما برخی از تفکرات، جنبش ها، گرایش ها یا قوانین صرفا هدف تجاری یا سیاسی دارند. یعنی موضوع اصلی آنها در عمق قضیه، کمک به انسان ها نیست. ولی آیا اگر سازندگان بازی، در اثر خود یک دین، گرایش، جنبش یا تفکر را به نمایش گذاشته و آن را معرفی و یا حمایت می کنند و آن مسئله با عقاید، گرایش، جنبش یا تفکرات ما مخالف است، این حق را داریم که بگوییم کیفیت این بازی بد است؟

مروری بر هنر

این موضوع فقط در بازی های ویدیویی نیز وجود ندارد. هنر همین است. هنر، دل هنرمند را در قالب زیبایی و یک اثر که چهارچوب های زیبایی شناسی را رعایت کرده، به مخاطب نشان می دهد. هنر وسیله انتقال احساس یا تفکر هنرمند به مخاطب است. در هنر های دیگر مانند سینما، کتاب ها و … نیز معرفی یا حمایت از گرایش ها، جنبش ها، اعتقادات یا تفکرات مختلف را می بینیم. پیامی که هنرمند در یک اثر به مخاطب انتقال می دهد، نمی تواند شاخص کیفیت سنجی آن اثر شود.

لزومی به ارائه محتوای بیشتر در رابطه با هنر در بررسی بازی The Last of Us Part II نیست. شما می توانید در دیگر مقالات سایت مانند آموزش نقد و بررسی، بیشتر با هنر آشنا شوید.

بررسی بازی The Last of Us Part II

حرف آخر درباره موضوعات حواشی لست آو آس 2

یک گیمر، باید از بازی مورد علاقه خود لذت ببرد. اگر آن بازی حامی یک تفکر خاص است، گیمر باید یا با تحقیق و استفاده از علم و عقل خود آن را بپذیرد، یا آن را رد کند. حامی بودن از یک گرایش، جنبش یا تفکر، نمی تواند تمام یک بازی را تشکیل دهد. زیرا یک بازی، شعار چند کلمه ای برای ارسال یک پیام نیست. یک بازی عناصر مختلفی را دارد.

آثار استودیو ها یا شرکت های بزگ دیگر در دنیا بجز ناتی داگ، مانند راک استار، سی دی پراجکت رد، تمام استودیو های پلی استیشن و استودیو های اکس باکس(سونی و مایکروسافت)، اسکوئر انیکس، اپیک گیمز و … نیز مانند بازی The Last of Us Part II حامی گرایش های مختلفی هستند. اما ما بازی می کنیم تا از آن لذت ببریم. اگر پیام مورد نظر را در یک اثر رد کرده و نمی توانیم دیدن حمایت از آن را تحمل کنیم، بهتر است اصلا نزدیک بازی های ویدیویی نشویم.

چون هر بازی بزرگی، پر از صد ها پیام و حرف و نشانه می باشد که سازنده یا از روی علاقه، یا به خاطر پول گرفتن از جایی دیگر یا به هر دلیل دیگری آن را در بازی قرار داده است. نظر دادن در مورد بازی ها نباید با این مسائل ترکیب شود. در نظر یا بررسی بازی The Last of Us Part II، باید به عناصر سازنده یک بازی توجه کنیم. پیام های سازندگان را صرفا می توانیم اعلام کنیم و بگذریم. زیرا نه ما منتقدین متخصص بررسی هر تفکر، گرایش یا جنبش هستیم و نه گیمر. بنابراین، لطفا از حاشیه هایی بی ربط به عناصر یک اثر، حمایت نکنید تا سلامت کامیونیتی های هنر های مختلف حفظ شود.

بررسی بازی The Last of Us Part II

اصل مطلب؛ بررسی بازی The Last of Us Part II

اکنون که به صورت کامل به معرفی بازی The Last of Us Part II، تاریخچه فرانچایز The Last of Us و حواشی نسخه دوم پرداختیم، به بخش اصلی مقاله یعنی بررسی بازی The Last of Us Part II می رسیم. به منظور کامل بودن بررسی، هر بخش با جزئیات بررسی می شود. در ابتدا از گرافیک فنی شروع کرده و سپس هر بخش را بررسی می کنیم. بنابر این اگر مطالعه کامل این بررسی از حوصله شما خارج است، می توانید فقط بخش های مورد نظر خود را بخوانید.

گیم پلی بازی The Last of Us Part II

در ابتدا به سراغ یکی از اصلی ترین بخش های هر بازی، یعنی گیم پلی می رویم. گیم پلی بازی The Last of Us Part II در سبک اکشن ادونچر یا اکشن ماجراجویی می باشد. اگر با این سبک به خوبی آشنا نیستید، پیشنهاد می شود مقاله انواع سبک بازی ها را بخوانید. برخی فکر می کنند سبک گیم پلی بازی The Last of Us Part II ترسناک است. اما ترسناک سبک گیم پلی بازی نیست. بلکه گیم پلی این بازی ترکیب سبک اکشن و سبک ماجراجویی بوده که المان ها و عناصر سبک های دیگر را نیز در خود دارد.

گیم پلی بازی The Last of Us Part II، بر پایه و اساس نسخه اول خود طراحی شده است. معمولا نسخه های مختلف یک فرانچایز در دنیای بازی ها، از یک پایه گیم پلی مشخص استفاده می کنند. کمتر دیده می شود که در دو بازی از یک فرانچایز، گیم پلی به کلی دچار تغییر و تحول شود. حتی اگر این اتفاق قرار بود برای لست آو آس بی افتد، گیم پلی بازیThe Last of Us  آنقدر خوب و با کیفیت بود که نیاز به تغییر اساسی نداشت. بنابراین سازندگان نسخه بهبود یافته و کامل تر گیم پلی را بر پایه نسخه اول طراحی کرده اند.

البته که تعداد بهبود ها و امکانات جدید گیم پلی بازی The Last of Us Part II نسبت به نسخه اول لست آو آس بسیار زیاد هستند. برای مثال، قابلیت خوابیدن(دراز کش شدن) به شخصیت های اصلی بازی اضافه شده است. گیم پلی بسیار نرم تر و روان تر از نسخه یک شده و قابلیت های کرفتینگ(ساختن وسایل) بازی نیز بسیار بیشتر شده است.

بررسی بازی The Last of Us Part II

نگاهی عمیق تر به گیم پلی بازی The Last of Us Part II

بهتر است تا در ادامه بررسی بازی The Last of Us Part II به مواردی دیگری راجع به گیم پلی بازی The Last of Us Part II بپردازیم. به دلیل اتصال تنگاتنگ گیم پلی با بخش های دیگری مانند فیزیک یا هوش مصنوعی یا حتی انیمیشن ها، ممکن است برخی از موارد نام برده شده در این بخش با عناصر دیگر بازی پیوند خورده باشند. اما به هر حالِ، یک بازی ویدیویی اجزای مختلفی را دارد. همین نیز یک بازی را زیبا می کند. نزدیک بودن این اجزا و اتصال آن ها به یکدیگر، باعث می شود تا بازی تجربه ای لذت بخش تر را ارائه دهد. این موضوع درباره بازی The Last of Us Part II نیز صادق است.

گیم پلی بازی لست آف آس 2، شامل روش های متفاوت و جدید برای کشتن دشمنان است. اگر خلاقیت خود را به خرج دهید، می توانید به راه های بسیار متفاوتی به دشمنان حمله کنید. برای مثال زامبی ها را به جان انسان های دشمنتان بی اندازید. یا با قطع یا زخمی کردن پای زامبی ها، کاری کنید که با سرعت کمتر و خوابیده به سراغتان بیایند. سپس با یک لگد حسابی یا شلیک، برای همیشه شر آن ها را خلاص کنید. در این شرایط، قبل از اینکه آن ها بمیرند و وقتی که آنها را بسیار زخمی کرده اید، می توانید فقط چند قدمی فاصله خود را با آنها حفظ کنید. در این زمان، خواهید دید که زامبی یا دشمن مورد نظرتان پس از کمی تلاش برای نزدیک شدن و آسیب زدن به شما، به دلیل اینکه بسیار زخمی می باشد خون از دست خواهد داد و خواهد مرد.

ترکیب این گیم پلی روان و خوب بازی با طراحی هنری، تکسچر های با کیفیت و انیمیشن های بازی فوق العاده می باشد. در واقع زیبایی زیاد گیم پلی بازی، با تعداد فوق العاده زیاد انیمیشن های مختلف بازی برای هر حرکت و رفتاری، گره خورده است. بنابر این در ادامه بررسی بازی The Last of Us Part II به انیمیشن های این بازی می پردازیم.

بررسی بازی The Last of Us Part II

انیمیشن ها

اگر بخواهیم انیمیشن های بازی The Last of Us Part II را بررسی کنیم، در یک کلام شاهکار نتیجه بررسی آن است. پس از بررسی، حتی اگر بخواهیم این انیمیشن ها را با دیگر بازی ها مقایسه کنیم، احتمالا بهترین بازی تاریخ تاکنون از نظر انیمیشن، عنوان The Last of Us Part II باشد. برای مثال وقتی به پای دشمنان شلیک می کنید، پای آنها زخمی شده یا حتی ممکن است قطع شود. در صورت وقوع این اتفاق، دشمنان ممکن است زنده بمانند و سعی کنند بلند شوند. پس از بلند شدن آن ها از روی زمین باز هم در تلاش هستند تا با شما بجنگند. اما اگر به شکل بدی آسیب دیده باشند، احتمالا پس از جیغ و فریاد زدن و درد کشیدن های زیاد خواهند مرد. این اتفاق، حتی در مورد دستان آنها نیز صادق است.

شما در این بازی با شلیک مناسب و دقیق، حتی می توانید انیمیشن افتادن اسلحه از دستان دشمن را ببینید. یا اگر دشمنان نیز به شما شلیک کنند، اتفاقات مشابهی برای شما رخ خواهد داد. علاوه بر این، انیمیشن های اشیاء با فیزیک بسیار خوب آنها، حس واقع بینانه تری به تجربه بازی می دهد. ترکیب انیمیشن، هوش مصنوعی، فیزیک با گیم پلی، کاری می کند که شما وقتی در حال انجام بازی The Last of Us Part II هستید، فکر کنید واقعا در بازی حضور دارید.

بررسی بازی The Last of Us Part II

کاتسین ها

انیمیشن های بازی، فقط به بخش گیم پلی مربوط نمی شوند. کاتسین های بازی The Last of Us Part II از این انیمیشن های جذاب و ترکیب آن با یک گیم پلی فوق العاده نیز بهتر هستند. حرکت ها و رفتار شخصیت ها در کاتسین های این بازی آنقدر طبیعی است که ممکن است به بازی بودن The Last of Us Part II شک کنید! لبخند ها، اخم، صورت شاد یا گریان و هر حالت دیگر برای بدن و مخصوصا صورت در واقعی ترین حالت ممکن قرار دارد. زیبایی انیمیشن های بازی، به خوبی تلاش و زحمت انیمیشن سازان، بازیگران و سازندگان بازی در بخش موشن کپچر را نشان می دهد.

این اتفاقات جذاب و مشابه واقعیت و زیبایی های بازی فقط به انیمیشن مربوط نیست. بلکه مدیون هوش مصنوعی نیز می باشد. در واقع تمام المان ها، عناصر، اجزاء و بخش های بازی The Last of Us Part II مانند یک زنجیر به یکدیگر متصل اند. ترکیب گیم پلی، هوش مصنوعی، طراحی هنری و گرافیک بالای تکسچر ها، انیمیشن ها و دیگر موارد همه با یکدیگر این طبیعی بودن و زیبایی را می سازند. در مرحله بعد، به سراغ بررسی بازی The Last of Us Part II از دید هوش مصنوعی می پردازیم.

بررسی بازی The Last of Us Part II

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی بازی لست آف آس 2، یکی از قوی ترین هوش مصنوعی های تاریخ بازی های ویدیویی است. سازندگان با توسعه یک هوش مصنوعی فوق العاده، کاری کرده اند که شما با اینکه می دانید The Last of Us Part 2 صرفاََ یک بازی می باشد، اما هنگام تجربه این اثر، حتی اگر چند بار دیگر نیز این بازی را تمام کرده باشید، باز هم احساس کنید دشمنانتان واقعی هستند. هوش مصنوعی بازی این احساس را آنقدر درون گیمر قوی می کند که باعث می شود برای شکست دشمن، خودتان را جای آن ها بگذارید. یعنی اگر شما جای دشمنان بودید، چه کاری انجام می دادید؟ هوش مصنوعی بازی دقیقا این کار را می کند.

برای مثال تصور کنید شما نزدیک دشمنان خود در بازی هستید و در زیر یک کامیون دراز کشیده یا مثلاََ پشت یک دیوار نشسته اید. حال می خواهید اگر اسلحه خود را ریلود کنید(تعویض خشاب). جالب است بدانید که دشمنان، حتی صدای ریلود شما را می شنوند و مشکوک شده و به سمت جایی که صدا از آن آمده می روند. اگر همانجا به ایستید، در زمانی کوتاه شما را پیدا خواهند کرد. این تنها گوشه ای از هوش مصنوعی فوق العاده بازی لست آف آس پارت 2 بود. در ادامه بررسی The Last of Us Part II همچنان همراه ویولت گیمرز باشید.

هوش مصنوعی بازی لست آف آس 2، کاری می کند که اگر فردی را گروگان گرفته و با اسلحه ای که در آن تیری نیست شلیک کنید، دشمن شما متوجه شده و تلاش می کند تا از دست شما رهایی یابد. در این زمان بهتر است قبل از اینکه دشمنتان به شما چاقویی بزند یا مشتی دردناک تقدیمتان کند، او را با چاقو بکشید. این موضوع، حتی برای دشمنانی که گروگان نگرفته اید نیز صادق است. اگر آن ها نیز متوجه خالی بودن سلاح شما شوند، داد می زنند و به دوستانشان خواهند گفت که شما تیری ندارید و سپس با سرعت بیشتری به سمت شما حمله خواهند کرد.

ادامه بررسی بازی لست آف آس 2 بزودی در بروزرسانی قرار خواهد گرفت…

دیگر مطالب

اشتراک در
اطلاع از
guest
25 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
amir 2144
amir 2144
27 روز قبل

اتفاقا همین تقریبا دو هفته پیش بازی رو تموم کردم، اول بگم که بازی نقاط قوت زیادی داشت و هممونم ازش اطلاع داریم و باعث شدن خیلی از بازی لذت ببرم
فقط یه چیزی
اسپویل

(این فقط نطر شخصی منه)
فقط با آخر بازی مشکل داشتم که الی، ابیو بخشید آخه الی حاضره هر چیزی رو از دست بده حتی دینا تا به ابی برسه ولی وقتی میرسه اونو میبخشه؟ البته بازی برای بخشیدن ابی دلیل داشت(اینکه ابی برای لو حکم جول برای خودشو داره) ولی این دلیل اونقدرا نتونست منو قانع کنه…

پایان اسپویل

ولی جدا از این تجربه ی فوق العاده ای بود و همه چیز توی بالاترین سطح قرار داشت

یه بنده خدا
یه بنده خدا
پاسخ به  amir 2144
27 روز قبل

اسپویل
اشتباه نکن فقط دلیل این نبود یه دلیل دیگه در حقیقت فهمیدن این بود ک انتقام تهش تباهی هست تهش نیستیه الی اینو لحظه آخر فهمید ک با کشتن لو یه آدم دیگرو مثل خودش بد بخت میکنه پس کشید کنار و وقتی گیتار جول رو در صحنه آخر گذاشت کنار و نور تابید روح جول در حقیقت اونجا به آرامش رسید چون جول نمی‌خواست انتقام گرفته بشه میخواست الی بفهمه ته این مسیری ک داره پیش میگیره تباهیه الی هم اینو فهمید ولی خیلی دیر (ارجاع مقاله گیم اسپات که ۳ صفحه در مورد این پایان حرف زده )

J.C
J.C
27 روز قبل

مقاله فوق العاده ای نوشتید واقعا دمتون گرم
منتظر بروزرسانیش هستم که به روی بررسی بازی The Last of Us Part II بپردازید.

این بازی یه شاهکار خالص بود

ناشناس
ناشناس
27 روز قبل

لقب ابرشاهکار هم حتی جلوی این بازی کم میاره

واقعا ممنونم از مقاله دوست دارم زود تر بروزرسانیش کنید تا کامل بخونیم و ببینیم نمره چند میدید ولی خیلی خوب کردید که حقایق هیتر سوزانه رو گفتید

واقعا این بازی هیتر نداره کسی بگه بدم از این بازی میاد یا هیترشم یا بخاطر ال جی بی تی و ایناس یا خیلی بچس که هنوز سنش به سن قانونی که بتونه بازیو پلی بده نرسیده یا یه جعبه فنه که از نسل هفتم هشتم بازی کردنو شروع کرده یا یه فردیه که به بلوغ عقلی نرسیده و احمقه

همایون
همایون
27 روز قبل

تشکر از اینکه بررسی بازی The Last of Us Part 2 رو انجام دادید. حقیقتا با اینکه دو سال از انتشار بازی میگذره اما باز هم اونقدر شاهکاره که اگه صد سال هم بگذره باز هم برای بررسیش دیر نیست. البته که فعلا درباره حواشیه منتظر بررسی کامل هستم توی بروزرسانی

#(AC)
#(AC)
26 روز قبل

درود

ممنون که فرهنگ سازی هم کردید.

من به شخصه از این بازی متنفرم و میشه گفت هیترشم.
البته قرار نیست حقشو بخورم ، این بازی از همه جا نمره ۱۰۰ هم بگیره لایقشه و در خیلی از نکات بی نقشه.
ولی من دوستش ندارم.

#(AC)
#(AC)
پاسخ به  علی حیدریان
25 روز قبل

تفاوت سلیقه تو همه هست و تا وقتی که به اطراف و دیگران آسیب نرسونه خیلی هم مفیده ولی متاسفانه الان همه قصد دارن ذهنیت خودشون رو در وجود بقیه هم ایجاد کنند و اگه از چیزی خوششون نیومد فتوا میدن که فلان چیز بده و باید نابود بشه و همین کارها و افرادند که باعث ایجاد فساد در یک کامیونیتی میشن.

♥️🌹

Mohammad mir
Mohammad mir
22 روز قبل

سلام ممنون از بررسی خوبتون آقای حیدریان

GG@
GG@
19 روز قبل

یکی از نکات خیلی جالب و مثبت بازی داستان و روایت جدیدش در بین هنر بازی ها بود‌. ولی خب شاید همین باعث شد خیلیا خوششون از بازی نیاد. بنظرم بیشترین دشمنای بازی، کسایی هستن که اونو کامل انجام ندادن.

ممنون بابت مرور و بررسی حواشی و بازی لست ۲

محمد
محمد
16 روز قبل

آشغال بدردنخوری که بهتره میخی به تابوت ناتی داگ و یه موجود عقده ای به اسم دراکمن باشه و شمایی که مثل بقیه فن بویانه شروع به تمجید از چرندیاتی میکنید که هیچ ارزشی ندارند .
تعداد جوایز و نمره متا معیار موفقیت نیست وقتی این اثر مثل سوسک بعد از بمب اتم تو زباله دان تاریخه .
حتی هنوز یوزر اسکورشم همون 5 و خورده ایه که این بخشی از مضخرف بودنشه که در مقیاس با افتضاح اصلی هیچی نیست .
گذشته از اینا واقعا چی بهت میرسه اینقدر کورکورانه از چیزی حمایت میکنی ؟!
جواب این کامنت رو نمیبینم پس به خودت زحمت نده
ولی چند روز آینده یه توضیحی میدم چرا آشغلاله به این آدرس:
?

سوسک
سوسک
پاسخ به  محمد
15 روز قبل

می‌شود بگویید بازی درست و و ایده عال مورد نظر شما چیست ؟

Alone
Alone
15 روز قبل

تنها مشکلم با گیم یکسری ارجعات به مساعل همجنس گرایی داخل شهر بود به تعداد زیاد. (اسپویل) ⛔ پایان بندیشم خیلی به دلم ننشست سر نکشتن ابی و در کل تجربه لذت‌بخشی بخشی بود پر از غم و نفرت و خلاصه احساسات آدمو درگیر میکنه برای من شد بهترین بازی زندگیم

یه حق گو
یه حق گو
پاسخ به  Alone
15 روز قبل

اتفاقا به من چسبید
و اینکه فلسفه نکشتن این بود ک بفهمه هرچی بیشتر کشش بده بیشتر به گوه کشیده میشه
انتقام تهش نابودی و تباهیه اگه آبی رو میکشت
لو میومد سراغ الی
اگه الیو لو میکشت
دینا میومد سراغ لو و……

پس باید این زنجیره یجا قطع میشد
اونجا همون پایان لست ۲ بود